• Sākums
  • Par mums
    • Mūsu ceļš
    • Komanda
  • Mēs piedāvājam
    • Semināri / Kursi
      • Numeroloģija-kursi
      • Numeroloģija-semināri
      • Jin Shin Jyutsu (JSJ)
      • Zemapziņas psiholoģija
      • Sarunu vakari
      • Astroloģija
    • Konsultācijas
      • Vineta Riekstiņa
    • Arhīvs
  • Aktualitātes
    • Jaunumi
      • Arhīvs
  • Raksti
    • Sarunu vakari
    • Numeroloģija
    • Dzīvesziņa
    • Esi vesels
  • Kontakti

Zodiaka aplis – veselības cikls. Saulīte Auna zīmē

2. aprīlis, 2020 pl. 8:43

Jau izsenis cilvēki ir zinājuši, ka pēc Zodiaka apļa mēs varam nolasīt arī informāciju, kas ir saistīta ar cilvēka veselību. Tā kā cilvēks ir uzbūvēts pēc tāda paša principa kā Zeme un Visums, tad uz viņu attiecas arī vispārējie Visuma likumi. 12 zodiaka zīmes apraksta 12 dažādas cilvēka dzīves sfēras, un, pēc analoģiska principa, 12 zodiaka zīmes apraksta un sniedz informāciju arī par 12 cilvēka ķermeņa zonām un 12 orgāniem, kas veido 6 orgānu pārus.


Lielos kosmiskos ritmus un kā ar tiem ir saistīts cilvēka organisms un veselība, mēs varam apskatīt dažādās pakāpēs.

Gada pakāpe – tie ir visi enerģijas veidi, kad Saule attiecīgajā mēnesī atrodas attiecīgajā zodiaka zīmē.

Mēneša pakāpe – tas ir visiem derīgs kosmiskais vilnis, kad Mēness iet cauri attiecīgajai zodiaka zīmei.

Dienas pakāpe – spēki, kas sajūtami laikā, kad laika ritms skar un atjauno attiecīgajam laikam atbilstošo orgānu.

Stundu pakāpe – sevī ietver ikvienu diennakts minūti, katra minūte atšķiras no iepriekšējās.


Visi savstarpējie augstāk minētie ritmi un to savstarpējās ietekmes ir savstarpēji cieši saistītas un atsevišķi nedarbojas. Kopumā tie veido sarežģītu sistēmu. Ja cilvēki to apgūtu un ņemtu vērā, tad spētu labāk pārvaldīt savu organismu, uzturētu un atjaunotu veselību. Šoreiz vairāk akcentēsim Gada pakāpi un ar to saistītās kopējās norises organismā.

 

Vai zināji, ka mūsu pašsajūtu un veselību ietekmē ne tikai Mēness cikls, par ko tiek visbiežāk rakstīts, (“Mēneša pakāpe”), bet arī tas, kurā zodiaka zīmē attiecīgajā laika periodā atrodas Saule (“Gada pakāpe”)? Saule nosaka arī mūsu tā brīža interešu sfēru, ar ko visvairāk esam aizņemti, ar ko gribas darboties.

Līdzīgi šis pats princips ietekmē arī cilvēku veselību, skatoties pēc tā, kurā zodiaka zīmē pēc Saules mēs esam dzimuši. Tas ir tādēļ, ka attiecīgajā laika periodā Saule, atrodoties attiecīgajā zodiaka zīmē, bija īpaši aktīva. Tādēļ šai zodiaka zīmei atbilstošā ķermeņa zona un attiecīgais orgānu pāris cilvēkam ir jūtīgāks uz iespējamajām disharmonijām un saslimšanām.


Nupat ir iesācies pavasaris – 20. martā plkst. 05:50 Saulīte iegāja Auna zīmē. Auns kā enerģija – tas ir visa sākums, pirmatnējā uguns, impulss, kas liek visam sākt augt un attīstīties.  Tas ir tik spēcīgs un sīksts kā sēkla, kas spēj izdzīt asnu pat cauri asfaltam.

Saulīte simbolizē mūsu gara spēku, tā attīstību un virzību, savukārt, Mēness raksturo mūsu emocionālo stāvokli. Laikā, kad Saulīte ir Auna zīmē, cilvēkam palielinās mērķtiecība, prāta aktivitāte, optimisms.

Mēness raksturo mūsu emocionālo stāvokli, to, kā mēs reaģējam uz apkārtējās pasaules notikumiem. Auna zodiaka zīmes enerģiju dabā raksturo zibens. Tādēļ tad, kad Mēness ir Auna zīmē, cilvēki bieži vien reaģē pārāk saasināti, “zibenīgi”, cilvēkiem palielinās uzbudināmība, kas var izpausties pat agresijā.

Saulīte Auna zīmē šogad uzkavēsies līdz  19. aprīlim, pēc tam pārceļoties  uz Vērša zīmi. Savukārt, mēnestiņš Auna zīmi apciemo no 24. marta plkst. 3:59 līdz 26. marta pēcpusdienai plkst. 16:37, pēc tam uz pāris dienām pārceļoties uz Vērša zvaigznāju. 


Kā tas varētu ietekmēt mūsu veselību, vai, pareizāk sakot, ko mēs varētu darīt savas veselības labā, lai to stiprinātu? Auns mūsu ķermenī pārvalda galvu, smadzenes, acis, degunu, maņu orgānus. Tas pārvalda arī plaušas, kas atbild par elpošanu.

Plaušām pretī orgānu pārī ir resnā zarna, ko pārvalda Vērsis, tas enerģētiski ir saistīts ar situācijas atlaišanu, atbrīvošanos no liekā. Vērsis ķermenī atbild par venozo asinsrites sistēmu, runas orgāniem, balseni, zobiem, žokli, rīkli, mandelēm un ausīm.

Tas ir vienots enerģētiskais loks, tādēļ attiecīgās ķermeņa zonas un orgāni ir jutīgāki pret enerģētiskajiem triecieniem un attiecīgajām saslimšanām abiem šo zodiaka zīmju pārstāvjiem. Auns – tā ir augšupejošā enerģija, ieelpa, sevī ielaišana, bet Vērsis – tā ir lejupejošā enerģija, izelpa, situācijas atlaišana, no sevis izvadīšana. Šis ir savstarpēji saistīts loks - kā ieelpa un izelpa. Tādēļ arī šīm abām zodiaka zīmēm ir raksturīgs kopējs iespējamais negatīvais enerģētiskais stāvoklis, emocija, kas bojā veselību – skumjas. Iedarbības dziļums - atbilst dziļajai ādai.

Tā kā pašlaik Saulīte ir Auna zvaigznājā, šajā rakstā detalizētāk izskatīsim šī viena kopējā loka Auna enerģiju.


Kad Saulīte ir Auna zodiaka zīmē, cilvēki biežāk nekā citos gada periodos slimo ar dažādām elpceļu un plaušu saslimšanām, attiecīgā ķermeņa daļa un orgāni ir pakļauti pastiprinātam riskam. Ja cilvēkam dzimšanas brīdī Saulīte ir bijusi Auna zīmē, tad šī būs riska zona arī citos gada periodos. Savukārt, ja cilvēkam dzimšanas brīdī Mēness ir Aunā, tad arī viņš būs vairāk nekā citi pakļauts respiratoro saslimšanu riskam, tas gan būs vairāk tajās situācijās, kad cilvēks pārāk emocionāli asi reaģē uz kādu situāciju, kā saka, sāk “uzvesties kā auns”. Šajos abos gadījumos cilvēkiem arī biežāk dzīves laikā ir iespējamas saslimšanas, kas saistītas ar galvu kā ķermeņa zonu, piemēram, galvassāpes, galvas traumas u.c.  

Tātad, lai mēs visi izvairītos no respiratorajām un plaušu saslimšanām, šajā laika periodā galva un elpceļi ir īpaši jāuzmana. Nebūtu vēlams pārāk ātri šķirties no cepures valkāšanas, jo saulīte šajā laikā vēl ir “ar zobiem”, - aizvējā karsts, bet tad uzpūš vējš, un mēs sakām, ka galvu “vējš sapūta”.


Elpceļu saslimšanas parasti saistās ar saaukstēšanos, kas skar degunu (deguns simbolizē varu, lepnumu un seksualitāti); kaklu (kakls simbolizē savienošanu un komunikāciju; plaušām (plaušas simbolizē kontaktus, komunikāciju un brīvību).

Cilvēku nevis aukstums padara slimu, bet gan cilvēks saaukstējas. Tas ir, kāda situācija cilvēku ir atstājusi aukstu, ir trūcis siltuma. Cilvēks saka, – “esmu kaut ko saķēris”. Parasti tas ir kāds alergēns, vīruss, kas ierosina saslimšanu, lai “drāma varētu notikt”. Kad cilvēks saka - “man ir deguns pilns”, - tas ir līdzvērtīgi kā teikt - “man ir līdz kaklam”. “Neko nevaru norīt”, - kas ir raksturīgi pie kakla sāpēm, – cilvēks saka, ka viņa mērs ir pilns. Kad ir pilns deguns, ir traucēta oža – “negribu vairs neko sajust, vēlos norobežoties”. Saaukstēšanās slimību laikā cilvēks vēlas paslēpties, norobežoties gultā, zem segas. Cilvēkam ir jāmācās būt dzīves plūsmā, lai tā plūst un kūsā, nevis lai plūst deguns.

Ar klepus palīdzību, kas ir raksturīgi plaušu saslimšanām, cilvēks izlādējas, pauž agresiju, pievērš uzmanību, sak, - “paskaties, es vai plīstu no agresijas”! Kad klepus jau kļūst “produktīvs”, ar krēpām, tad cilvēks situāciju jau sāk risināt, “izspļaut”, tikai jāskatās, lai kādam tas viss netiktu “uzspļauts”. Kakla sāpēm un klepum bieži vien ir raksturīgs arī balss aizsmakums, lai ne ar vienu nebūtu jārunā. Cilvēkam būtu jāmācās konfliktu situācijas risināt verbāli, atrast pareizos vārdus, lai savas sajūtas izteiktu, izskaidroties, nevis emocijas apslāpēt, “norīt”.

Šajā laikā, kad Saulīte ir Auna zīmē, ir īstais laiks, lai pievērstu uzmanību savai plaušu veselībai, pārdomājot savas attieksmes, ar kādām dzīvojam un, ja nepieciešams, tās nomainot pret jaunām, sev vēlamajām vibrācijām.

Ja ir teiciens, ka visas kaites sākas galvā, tad tas šeit atbilst vistiešākajā veidā. Un vēl, protams, kustības – pastaigas, vingrošana, atbilstoša diēta, dažādas tējas un tautas līdzekļi, kas attīra, reģenerē plaušas.


Cilvēka veselībai ir jāpieiet holistiski – kā vienotam veselumam, ar to saprotot, ka, stiprinot plaušu veselību, mēs uzlabosim arī vispārējo veselības stāvokli. Ko vajadzētu darīt, lai stiprinātu plaušu veselību? Varbūt būs noderīgs kaut kas no tā, kas tiek piedāvāts turpmāk.


- Attieksmju maiņa

Cilvēkiem, kas dzimuši Auna (arī Vērša) zīmē, visdegradējošākā negatīvā emocija, “klupšanas akmens”, ir skumjas. Tās negatīvi ietekmē elpceļus, plaušu un arī resnās zarnas veselību. Cilvēks skumst par neizmantotajām iespējām, par to, kas varēja būt, bet nebija, neizdevās un vēl par simt un vienu iemeslu. Līdz ar to ir arī bailes izmest, atbrīvoties no vecām enerģijām – gan domāšanā, gan arī materiālajā plānā - jo ir sajūta, ka nebūs vairs izdevības dabūt kaut ko jaunu vietā. Tā rezultātā zarnās rodas sastrēgums, aizcietējums. Ja cilvēks savas skumjas par neiegūto iemācās transformēt patiesā pateicībā un priekā par to, kas viņam jau ir, tad pagātnes rēgi liksies mierā, un mierīgs elpošanas cikls atjaunosies. Lai to īstenotu, ir vajadzīga enerģija, un te lieliski palīdz meditācijas, vizualizācija, apzināta enerģijas ieelpošana, uzņemšana.


- Fiziskas aktivitātes

Cilvēkam esot labā fiziskā formā, plaušas patērē mazāk enerģijas, lai apgādātu sirdi un muskuļus ar skābekli. Tādējādi tas uzlabos kopējo veselības stāvokli. Ļoti vērtīgas ir pastaigas svaigā gaisā, jo staigājot, ejot tiek dabīgā veidā masēts zarnu trakts. Arī pastaigas laikā var pildīt apzinātus elpošanas vingrinājumus, meditēt.


- Diētas sabalansēšana

Savā ikdienas ēdienkartē būtu vēlams iekļaut produktus, kas palīdz uzturēt un atjaunot plaušu veselību. Plaušas attīra un dziedina sīpoli, kas ir vērtīgi profilaksē, lai plaušās neattīstītos vēža šūnas, tie palīdz arī, ja šī kaite jau ir. Tos var lietot gan svaigus, gan ceptus, gan sautētus. Bērnībā, kad slimoju ar klepu, vecāki man deva ēst svaigus sīpolus ar cukuru (var būt arī medus), kas man ļoti garšoja, it īpaši, kad no sīpoliem bija jau izdalījusies sula, kopā ar cukuru izveidojot sīrupu. Ingvers no plaušām izvada toksīnus.

Brazīlijas rieksti, kas ir bagāti ar selēnu, arī ir labs līdzeklis plaušu attīrīšanai (pietiks ar dažiem riekstiem dienā). Produkti, kas satur C vitamīnu, arī stiprinās plaušu veselību. Uz plaušām labvēlīgi iedarbojas produkti, kas ir bagāti ar antioksidantiem – zaļo lapu salāti un dārzeņi, piemēram, rukola, ziedkāposti, galviņkāposti. Ļoti vērtīgas ir nātres, kuru bagātais dzelzs saturs palīdz cīnīties ar plaušu infekcijām. Plaušas attīrīt palīdzēs arī burkānu un dzērveņu sula. Arī greipfrūtu un ananasu sulās esošie antioksidanti būs ļoti noderīgi plaušu elpošanas sistēmas sakārtošanā. Veselīgi plaušām ir uzturā lietot arī burkānus, rāceņus, melnos rutkus.  


- Garšaugi un tējas plaušu veselībai

Raudene jeb oregano uzlabos gan ēdiena garšu, gan darbosies kā antihistamīns, samazinot ķermeņa alerģiskās reakcijas. Tā ir arī brīnišķīga, ļoti aromātiska un garšīga tēja. Deviņvīru spēks – satur siponīnu, kas atbrīvo no gļotām plaušas un elpceļus un mazina deguna aizsprostojumu. Lakači – atbrīvo plaušas no gļotām un uzkrājušās darvas. Ja esi jau apaukstējies, tad noderēs mārsila lakstu, māllēpju lapu un raudenes lakstu maisījuma tēja, ko šajā laika periodā pa laikam var lietot arī profilaktiski. Eikalipta, dižegles, priedes un tējas koka eļļa labvēlīgi iedarbojas uz elpceļiem, iznīcinot vīrusus un mikrobus. Ļoti efektīvi ir lietot visdažādākos biškopības produktus – propoliss (eļļā, spirtā), medus – šie produkti ir sterili, un līdz ar to dezinficē arī rīkli, deguna un mutes dobumus. Garšīgais un veselīgais priežu čiekuru sīrups – noderēs gan elpceļu profilaksei, gan ārstniecībai. Un tad vēl vērtīgie priežu pumpuri, kas agrā pavasarī ir īsta enerģijas bumba imunitātes stiprināšanai, kā arī palīdzēs atbrīvoties no klepus, kakla sāpēm un saaukstēšanās.

Pavasarī brīnišķīgs līdzeklis gan plaušu, gan vispārējai organisma attīrīšanai ir bērzu un kļavu sulas. Tās labāk lietot istabas temperatūrā vai siltas.

Īpaša vērība jāpievērš kvalitatīva ūdens lietošanai. Tā kā plaušu un resnās zarnas kā orgānu pāra iedarbības līmenis ir dziļā āda, tad tas, vai mēs pietiekami dzeram ūdeni, atstāj ietekmi arī uz mūsu skaistumu, jo, kad āda nav pietiekami mitrināta, tā sāk izskatīties savītusi, veidojas grumbas. Tādēļ katru rītu būtu vēlams iesākt, izdzerot silta ūdens glāzi, kam var pievienot ingveru, citronu un nedaudz medu.


- Iekštelpu gaisa kvalitātes uzlabošana

Plaušām kaitē pelējums, būvdarbu putekļi, gaisa atsvaidzinātāji, dažādas aromātiskās sveces. Kaitēt var arī kamīni un malkas krāsnis.  Jāierobežo uzturēšanās piesārņojuma tuvumā un jāuzlabo ventilācijas sistēma, varbūt pat ir nepieciešama gaisa attīrīšanas iekārta.


- Drošas darba vides izveidošana

Vairāku profesiju pārstāvji darbā ir pakļauti bīstamai darba videi – putekļi, ķīmisku vielu izgarojumi, dažādas kaitīgas vielas, kas var veicināt plaušu saslimšanas. Šīs nozares ir celtniecība, ražošana, veselības aprūpe, skaistumkopšana, tekstilrūpniecība un citas. Jādara visu, lai šos iespējamos riskus novērstu.


Ar visu iepriekš teikto es gribēju uzsvērt, ka mēs esam pakļauti lielākiem un mazākiem kopējiem dabas cikliem, kā arī dzīvojam katrs atbilstoši savam individuālajam ritmam. Tad, kad izdodas būt rezonansē ar kopējo ciklu, tad mēs sakām, ka esam “uz viļņa”. Tad ir vieglāk sakārtot to, kas citā laikā prasītu daudz lielāku piepūli. Tādēļ arī tapa šis raksts, lai aicinātu cilvēkus dzīvot saskaņā ar dabas ritmu un parūpētos par plaušu veselību, to attīrīšanu un stiprināšanu tieši tagad, kad tam ir vispiemērotākais laiks mēneša garumā.

 

Autore: Vineta Riekstiņa

Avoti: “Lielā Mēness enciklopēdija”, - Rīga, “Vieada”: 2007.

            R.Dālke “Slimība kā simbols”, - Rīga, SIA “Madris”

            J.A. Plaudis, E. Ozola “Latvijas augi sadzīvē”, - Rīga, “Jumava”

            www.medicine.lv


Jaunākie ieraksti

  • Ko atklāj spoguļdatums 23022023?
    23. feb. 2023
  • Visur paspēj tikai tas, kurš nekur nesteidzas
    22. feb. 2023
  • Miers un atbrīvotība - ko tas dod cilvēka ikdienā?
    16. feb. 2023
  • Par pašcieņu, vērtībām un prioritātēm
    5. feb. 2023
  • Noslēpumainā Zemes pavadoņa Mēness apzīmējums numeroloģijā - dubultcipari 2 - 7. Ko tas mums atklāj?
    4. feb. 2023
  • ATBILDĪBA. 10. bauslis - Tie, kuri uzņemas atbildību par savu dzīvi, tos dzīve arī sargā un vada
    7. aug. 2022
  • ATBILDĪBA. 9. bauslis - Izmanto dzīves dotās iespējas
    31. jūl. 2022
SEKO MUMS