Zodiaka aplis – veselības cikls. Saulīte Dvīņu zīmē

Šis ir trešais turpinājums 12 rakstu ciklam par Zodiaka zīmju saistību ar mūsu veselību. Trešā zīme zodiaka aplī – lēnīgajam un stabilajam Vērsim seko visur esošie, čalojošie un gaisīgie Dvīņi. Ar iepriekšējiem šī cikla rakstiem var iepazīties šeit:
Cilvēks dzīvo vienā ritmā ar Kosmosu un Zemi. Saulīte, veicot savu ikgadējo apgaitu pa 12 Zodiaka zvaigznājiem, ik mēnesi aktualizē tematiku, kas attiecīgajā laika periodā cilvēkiem būs aktuāls ikdienā, tajā skaitā arī, kam būtu jāpievērš uzmanība savas veselības uzturēšanā.
Saulīte Dvīņos šogad uzkavējas no 20. maija līdz 21. jūnija saulgriežu naktij, kad tā pārceļas uz Vēža zvaigznāju.
Astroloģijā Dvīņi atbild par domāšanu, par informācijas uztveri un nodošanu. Šī zīme ir būšana nemitīgā kustībā, apritē, kur viss notiek. Tādēļ Dvīņu periodā cilvēki labprāt dodas ciemos viens pie otra, apmeklē dažādus kultūras pasākumus, ir nepieciešamība pēc visāda veida informācijas. Šajā laikā pieaug cilvēku vitalitāte, kaut gan palielinās arī nelīdzsvarotība, nepastāvīgums, arī nervozitāte. Tas viss atbilst gaisa stihijas raksturojumam, gaiss ir it visur, līdzīgi kā šīs zīmes cilvēks – viņš paspēj būt it visur un painteresēties par it visu. Dvīnim atbilstošā dabas stihija ir vējš – nekad jau nevar zināt, ko tas mums atpūtīs...
Saulīte, atrodoties Dvīņu zvaigznājā, ietekmē notiekošos procesus dabā un cilvēka rīcībā, kā arī atstāj iespaidu uz cilvēka veselību. Šajā laika periodā būtu īpaša uzmanība jāpievērš rokām un plecu daļai, ko ir ļoti labvēlīgs laiks stiprināt, piemēram, ar atbilstošu vingrojumu kompleksa palīdzību. Šajā laika posmā visiem cilvēkiem, un it īpaši šīs zīmes pārstāvjiem, kam Saulīte dzimšanas brīdī bija Dvīņos, vājā vieta ir kuņģis, tādēļ tam būtu jāvelta īpašas rūpes, lai to stiprinātu. Kuņģis “draudzējas” ar aknām un žultspūsli, tādēļ ir vērtīgi palietot kādu žulti dzenošu uzlējumu. Un, protams, tas viss atstāj iespaidu uz asins sastāvu un uz ādas izskatu un veselību.
Austrumu holistiskajā veselības sistēmā kuņģis, kas ir Dvīņu pārziņā (lejupejoša enerģija), ir vienā pārī ar liesu (augšupejoša enerģija), kas, savukārt, ir Vēža pārziņā, tas ir vienots enerģētiskais loks, kas nozīmē, ka abi orgāni viens otru ietekmē vistiešākajā veidā, - ja kuņģis ir diskomfortā – cieš arī liesa, un otrādi. Tādēļ kuņģis prasīs īpašu uzmanību arī Vēža zīmes pārstāvjiem.
Kuņģim īpašas rūpes un uzmanība būs jāvelta arī cilvēkiem, kam Dvīņa un Vēža zīmēs astroloģiskajā kartē atrodas Mēness, ja attiecīgajā sfērā kaut kas nav sakārtots un tas cilvēku neapmierina, tad no negatīvajām emocijām pirmo triecienu saņems kuņģis.
Vislielāko efektu var panākt, ja Dvīņu laika periodā sakārtosim tieši atbilstošās ķermeņa daļas un orgānu sistēmas, ko tikko minēju. No pieredzes varu teikt, ka labākus rezultātus veselības uzlabošanā var sasniegt, ja to kārto uzreiz trijos plānos. Ja jau “visas slimības rodas galvā”, tad arī jāsāk ir ar galvu, kur atrodas mūsu prāts. Aprunājoties un iedraudzējoties ar savu prātu, mēs iemācīsimies un spēsim nomainīt esošās prāta konstrukcijas, kas bojā mūsu veselību, uz jaunām, mums vēlamajām. Tā kā prāts grib saņemt informāciju un saprast, kas notiek, tad ir ļoti vērtīgi viņam to arī sniegt. Jo prāta programmas neveido nekas cits kā attieksmes, kā mēs pret kaut ko attiecamies, ko par to domājam. Tādēļ turpmāk par attieksmēm, kas var izrādīties kā traucēklis, lai dzīvotu veselumā ar savu organisma sistēmu un dabas kopējo ritmu, kas ir aktuāli un jāņem vērā, lai stiprinātu vai atveseļotu Dvīņu zīmei atbilstošos orgānus un ķermeņa daļas.
Vai zinājāt, kāda emocija visvairāk bojā kuņģi? Tās ir raizes. Cilvēks mēdz raizēties, mēs sakām – kreņķēties - par visu iespējamo. “Kā tas mans bērns tiks galā? Vai viņš varēs pats sev uzsildīt pusdienas? Vai viņš laikus sāks pildīt mājasdarbus?...utt.” Kuņģis turpina gremot mūsu domas, jo ne par velti ir teiciens – “es nevaru to sagremot”, tas ir, saprast, pieņemt situāciju. “Man no domāšanas jau kūp galva” – tas vistiešākajā veidā atstāj iespaidu uz kuņģi – jo galvas sāpes, kuru cēlonis ir kreņķi, var novērst arī ar to, ka tiek nomierināts kuņģītis, to pabarojot ar siltu pārtiku, – tas sazemē un nomierina, kuņģim ir nepieciešama zemes enerģija. Ne par velti dažādos kursos apmācību pauzēs tiek piedāvāts kafijas galds ar uzkodām, jo ir nepieciešams sazemējums, un to dod arī pārtika. Un, protams, jādzer kvalitatīvu ūdeni, labāk gan vismaz istabas temperatūrā, jo, dzerot aukstu ūdeni, kuņģītim ir papildus darbs, to uzsildot.
Bet ko darīt, ja ir pārņēmušas raizes? Raizēšanās – tā ir domāšana citu vietā. Ir jāmācās uzticēties citiem, ka viņi paši spēs atrisināt savas situācijas. Lai nebūtu jāraizējas par saviem bērniem, ko visbiežāk dara vecāki – jāiemāca viņiem, ko var, un tad vienkārši jāuzticas, ka bērns pats izdarīs viņam vislabāko izvēli. Jāļauj arī otram iegūt savu dzīves pieredzi.
Kuņģis simboliski parāda cilvēka iekšējās robežas, spēju uzņemt kaut ko sevī. Tā ir spēja uzņemt sevī arī sajūtas, tādēļ bieži vien mēs sakām, ka cilvēks ir “saskābis”, jo ir bijušas “norītas” dusmas, kas tā arī netika izpaustas, kuņģa skābe ir tikusi iztērēta “pa tukšo”. Tas izpaužas arī nespējā risināt konfliktus un dažādas situācijas. Ja cilvēks pārlieku daudz uzņemas par citiem atbildību, tad kuņģī skābes daudzums rada spiediena sajūtu, un tas traucē uzņemt jaunus iespaidus, tas rada arī apetītes trūkumu. Ne velti kuņģim palīdz dažādas bērnu putras – tās ir atmiņas par laimīgo bērnību, kur visu sagremot bija daudz vienkāršāk, nebija konfliktu.
Ļoti izplatīti ir gastrīts un kuņģa čūla, ko rada nesagremotas un neapstrādātas emocijas, kas tiek norītas, un kuņģis tās turpina gremot nu jau fiziskajā līmenī. Izdalītie gremošanas fermenti, tajā skaitā sālsskābe, saēd kuņģa sieniņas, jo nav nekā cita, ko ēst. Tā ir sevis iekšēja saēšana, “sāls kaisīšana uz brūcēm”. Cilvēks konfliktus nevis risina, bet reaģē ar aizvainojumiem, “paliek skābs”. Sevi var saēst pat līdz kuņģa sieniņu asiņošanai, asinis simbolizē dzīvības enerģiju, kas ar fekālijām tiek izvadītas ārā, tātad tā ir dzīvības enerģijas zaudēšana.
Bieži vien fiziskajā plānā kuņģis ir vesels, bet tā vai tā parādās dažādi nepatīkami sāpju simptomi – spiediena sajūta, dedzināšana, duršana – tie ir kuņģa palīgā saucieni. Medicīniski to var nosaukt par kuņģa neirozi. Var būt vemšana, ko izraisa nesagremotas emocijas. Kaut kas deg uz mēles, vēl pirms ir nonācis kuņģī. Tādi simptomi liecina par ievainojumiem pārnestā nozīmē, tādēļ risinājums ir jāmeklē garīgā līmenī, sajūtu plānā.
Piedāvāju savu skatījumu, to papildinot ar vispārzināmajiem principiem, kas būtu nepieciešams Dvīņu zodiaka zīmes enerģijas sabalansēšanai.
- Attieksmju maiņa
Pirmais, ar ko būtu jāsāk, ir apzināties to, ka šie aizvainojumi un dusmas ir radušies tādēļ, ka cilvēks ilgojas pēc tās drošības, kas bija bērnībā, ka viņš arī tagad vēlas saņemt mīlestību un rūpes. Jāmācās risināt konfliktus, atteikties no savas neatkarības un visvarenības uzbūvētās fasādes, no visas pasaules nastas uzkraušanas uz saviem pleciem. Jākļūst ir stiprākam un drosmīgākam, lai sāktu uzvesties kā patiesi pieaudzis cilvēks. Kad cilvēks apvainojas, tad beidzas attīstība. Jo aizvainojums – tā ir pārāk liela nozīmīguma piešķiršana sev kā personai, kas traucē ieraudzīt realitāti, izvērtēt esošo situāciju kopumā.
Kad ir kuņģa neiroze, tad galvenais ir mācīties ieklausīties savās sajūtās, par ko signalizē kuņģis, jo no sajūtas kuņģī ir atkarīgs mūsu garastāvoklis. Ne par velti ir teiciens, ka “paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks”. Tas māca ļauties dzīves plūdumam, dzīves upei. Ja mēs kaut ko nevēlamies sevī uzņemt, nav jānoved situācija tik tālu, ka tas jau izraisa vemšanu, bet jāatbrīvojas, jārisina šīs emocijas jau tad, kad tās vēl “bija uz mēles”, jāizsaka savs viedoklis, jāatbrīvojas no tā jau laikus.
Kuņģa veselībai mūsu dzīvē ir īpaša nozīme, jo no tās būs atkarīgs, ar cik kvalitatīvi pārstrādātu pārtiku varēsim pabarot mūsu organismu trijos plānos – fizisko, sajūtu un mentālo ķermeni.
Un vēl par mūsu rokām un pirkstiem, kas arī ir Dvīņu pārvaldībā. Rokas simbolizē mūsu spēku, varu, spēju dzīvē jebko atrisināt. Ja rokās trūkst elastības, ir sāpes locītavās – arī risinājumiem trūkst elastības, ir sajūta, ka visu jādara pašam, nevienam nevar neko uzticēt. Tā ir arī uzstāšana uz to, ka visam ir jābūt pēc mana prāta – arī tad nākas darīt pašam. Rokas lūzums liecina par pārtrauktām attiecībām ar pasauli, par nespēju kontrolēt dzīvi. Cilvēkam jāmācās jaunās situācijas uztvert kā izaicinājumu un mācīties tās elastīgāk risināt, jo lūzums rodas galējas spriedzes apstākļos. Nelikt ķermenim radīt locītavas tur, kur tās nav paredzētas.
Roku pirkstu dažādas disfunkcijas simbolizē to, kā mēs “satveram pasauli”. Teiciens “nevaru to aptvert” – jāatzīst, ka esošajā veidā nevar atrisināt esošās situācijas dzīvē. To simbolizē arī plauksta - spēju rīkoties un izpausties. “Dzelžains tvēriens” – vai tas viss tiešām cilvēkam ir vajadzīgs, vai to jātur tik ilgi, kamēr rokās iemetas krampji? Vai tas ir to vērts? Tādēļ arī pirksti liecinās par elastīgu pieeju pasaulei, par spēju paturēt tikai to, kas ir nepieciešams, un palaist vaļā, kas dzīvē vairs nav nepieciešams. Ja lūst plaukstas vai pirkstu kauli – tas liecina, ka dzīve vairs nav pa vecam aptverama, tas ir jāuztver kā aicinājums dzīvot citādi, jāļauj sev fiziski atpūsties, lai būtu laiks padomāt, kādas vēl ir iespējas risināt šo situāciju, jāmācās īstenot savu mērķi pilnīgi savādāk, pa jaunam.
Ja plaisā pirkstu gali - tās ir saskarsmes problēmas ar apkārtējo pasauli, jāmācās pieskarties smalkāk, maigāk. Jāmācās piedot, jāļauj sadzīt vecajām brūcēm.
Mēs zinām, ka, ja cilvēks savas plaukstas neslēpj, tad tas liecina par viņa nolūku godīgumu. Ja svīst plaukstas – tas padara cilvēku godīgu, jo izpauž slēptās bailes, kuras to īpašnieki neatzīst. Lai to atrisinātu, ir jāmācās meklēt atkāpšanās ceļš, jāmācās paplašināt savus apzinātos šauros ceļus, kas pašu ierobežo, un ar prieku atvērties kontaktiem un komunikācijai.
- Fiziskas aktivitātes
Nepietiks vien ar to, ka mainīsim tikai savu domāšanu, tā kā ķermenis sastāv no matērijas, būs vajadzīga ietekme arī uz to. Protams, nepateikšu neko jaunu, bet bez fiziskām aktivitātēm – nu nekur!
Vai jums mēdz būt uzrauti, savilkti pleci? Arī par to atbild Dvīņu enerģija. Vai zinājāt, ka tad, kad cilvēks par kaut ko raizējas, savelkas plecu daļas muskuļi un pleci tiek uzrauti? Ir sen pārbaudīts, ka vislabāk šo situāciju var risināt, pildot vingrojumu kompleksu pleciem un rokām. Un vēl, mans šīs sezonas jaunatklājums – nūjošana. Pareizi nūjas ir izvēlēties garumā, kas sniedzas jums līdz nabai, jo, kad tās satversiet, tas būs zemāk par nabas augstumu, un jums, gribot negribot, nāksies mācīties nolaist plecus. Un tas viss vēl kopā ar ritmisku soļošanu, kas sabalansē elpošanu. Ja pieliksiet soli, tad būs vēl papildus bonuss – patrenēsies arī sirsniņa un pateiks jums paldies. Un, protams, staigājot tiek masēts arī zarnu trakts, izvingrinātas rokas un kājas, un, uzturoties svaigā gaisā, iegūtas pozitīvas emocijas - prieks un labs garastāvoklis!
Ja plecu daļa ir ļoti savilkta, tad palīdzēs arī masāžas. Kā jau iepriekš rakstīju, kad ir sastreikojies kuņģītis, tad cilvēks vēlas saņemt rūpes un uzmanību, tādēļ masāža būtu īstais veids, kā to saņemt un izjust.
- Diētas sabalansēšana
Dvīņu periods ir vispiemērotākais, lai sakārtotu kuņģa veselību. Tā kā kuņģis ir vistiešākajā veidā saistīts ar barības uzņemšanu un pārstrādi, tad būtu vairāk uzmanības jāpievērš ne tikai tam, ko ēst, bet arī kad un kā ēst.
Kad vislabāk ēst? Kuņģa aktīvais periods, kad tas strādā pastiprinātā režīmā, ir no 8:00 līdz 10:00 no rīta, tas arī būtu visoptimālākais brokastu laiks. No 10:00 līdz 12:00 ir liesas aktīvais darbības laiks, kas ir vienā pārī ar kuņģi. Tādēļ 12:00 būtu tā robeža, līdz kurai cilvēkam noteikti vajadzētu būt paēdušam brokastis, kas daudziem tiek izlaistas un pārvēršas uzreiz par pusdienām. Liesa atbild par imūnvielu radīšanu mūsu ķermenī, un liesā rodas visi asinsķermenīši. Asinis simbolizē dzīvību un prieku, tādēļ būtu jāparūpējas, lai tā saņemtu nepieciešamās barības vielas. Liesai arī labāk patiks silts ēdiens.
Domāju, ka lielākā daļa būsim dzirdējuši frāzi - “kad es ēdu, tad es ēdu”. Protams, ka jādzīvo “šeit un tagad” būtu jebkurā situācijā, visu laiku, bet, kā jau zināms, ne vienmēr mums tas izdodas. Tad vismaz ēdienreizēs to vajadzētu pacensties realizēt. Ja ēdienu gatavojat pats, tad būtu jāsāk jau ar tā gatavošanu. Ja ir galīga “neoma”, tad labāk apēst vienkāršu sviestmaizi, nekā ar dusmām kaut ko gatavot, jo ēdiens pārņem mūsu negatīvās enerģijas vibrācijas, un tās tālāk nokļūst kuņģī, kas to bojā.
Ja ēdam kaut kur ārpus mājas, protams, gadās arī apēst ēdienu, kura gatavošanas procesā pavārs nav bijis savā labākajā garastāvoklī, jo arī viņš ir tikai cilvēks. Lai pasargātu savu kuņģi un organismu kopumā no negatīvas enerģijas, ja jums nav svešs darbs ar enerģijām, vienkārši paturiet virs ēdiena rokas, raidiet tam mīlestības enerģiju. Kad ir sajūta, ka pietiek, mierīgi ēdiet. Savukārt, pēc ēšanas ir labi paelpot caur Saules pinumu (enerģētiskais centrs, atrodas zem ribām, tas ir saistīts ar kuņģi, no šī centra tas saņem enerģiju), tādējādi svešā stresa enerģiju, kas jums varbūt ir nokļuvusi kuņģī kopā ar ēdienu, jūs transformēsiet mīlestības enerģijā, kas dos jums vēl papildus spēku nevis kaitējumu.
Ja vēl nekad neesat mēģinājis “elpot caur enerģijas centru”, varu pastāstīt, kā to vienkārši izdarīt. Vienkārši apsēdieties, labāk aizveriet acis. Iztēlojieties un sajūtiet, ka jūsu kājas ir stabili uz zemes, sajūtiet zemes spēku tajās. Tad pataustiet sev ar roku zem ribām, kur sākas mīkstums, tas ir tas centrs, kas ir saistīts ar kuņģi. Mierīgi ieelpojiet caur degunu, bet iztēlojieties, ka ieelpojat no priekšpuses šai centrā mīlestības enerģiju, gaismu, sajūtiet to sevī. Nofiksējiet šo ieelpas enerģiju uz pāris sekundēm, un tad izelpojiet caur muguru, pretim šim centram, kas priekšpusē, tukšu gaisu. Tad atkal ieelpojiet mīlestības enerģiju caur muguru, nofiksējiet elpu šai centrā, un tad caur priekšpuses centru izelpojiet tukšu gaisu. Tad atkal ieelpa caur priekšpusi utt. Creator’s Practices sistēmā tas tiek saukts par “pogas šūšanu”, jo šīs elpošanas princips ir līdzīgs darbībai, kad jāpiešuj poga. Šī elpošanas tehnika palīdz arī tad, ja kuņģītis ir sastreikojies, miers un mīlestības enerģija to nomierina. Cik ilgi to darīt? Katrs pēc savām sajūtām, varbūt šo tehniku izmēģināsiet mājas apstākļos, jums iepatiksies, tad varat ieslīgt arī ilgākā meditācijā. Šo “pogas šūšanas” principu var pielietot un elpot arī caur pārējiem enerģētiskajiem centriem, tādējādi tos sabalansējot un uzlādējot.
Atgriežoties pie ēšanas, vēl gribēju atgādināt, cik svarīgi ir kārtīgi sakošļāt ēdienu. Jo lēnāk ēdīsiet un kārtīgāk sakošļāsiet, jo mazāk darba būs kuņģim. Un, tā kā sāta sajūta iestājas tikai 20 minūšu laikā pēc ēšanas, jūs noteikti, lēni ēdot, apēdīsiet daudz mazāk.
Vēlreiz par ūdeni – to ir vēlams dzert labāk siltu, klāt var pievienot ingvera sakni un/vai citronu, kas palīdzēs attīrīt organismu no šlakvielām, un medu, kas neitralizēs gāzes gremošanas sistēmā. Labāk ir ūdeni lietot kādu laiku pirms ēšanas vai arī pēc ēšanas.
Ko būtu ieteicams ēst, lai uzlabotu kuņģa un zarnu trakta darbību? Ja ir jau gastrīta pazīmes vai arī lai nomierinātu un ārstētu kuņģa čūlu, ļoti ieteicamas ir putras – it īpaši auzu pārslu biezputra, griķu un mannas biezputras – tām piemīt apvelkoša darbība, kas radīs kuņģī siltuma sajūtu un to nomierinās.
No ēdienkartes kuņģa sāpju saasinājuma laikā jāizslēdz kafija, gāzēti dzērieni, rūgtā šokolāde, pipari un alkohols, kā arī, jāizvairās no tādiem ēdieniem, kas kuņģī radītu papildus kairinājumu vai izraisītu grēmas. Nevajag lietot grūti sagremojamus produktus – sēnes, dažādus kūpinājumus, sālījumus, treknus ēdienus, atturēties no pīrādziņiem un smalkmaizītēm, rupjmaizes, svaigiem dārzeņiem, skābām ogām, sīpoliem.
Ja ir pamazināts sālsskābes daudzums kuņģa sulā, uzturā jābūt ēdieniem un dzērieniem, kas veicina gremošanas sulu izdalīšanos - dārzeņu sulas, salāti, buljoni. Ja ir kūtra zarnu darbība, uzturā jālieto vairāk šķiedrvielas, pektīnvielas, skābā piena produkti. Šajā gadījumā kā reiz melnie pipari būs ļoti noderīgi, jo tie veicina siekalu un kuņģa sulas izdalīšanos.
Būtu ieteicams iekļaut savā ēdienkartē dažādus kuņģim veselīgus produktus.
Citroni – uzlabos gremošanu, stimulēs gremošanas sulu sekrēciju, mazinās vēdera uzpūšanos, nelabumu, grēmas un aizcietējumus. Citroni veido sārmainu vidi organismā, kas notiek, gremošanas procesā veidojoties sārmainai vielai, kas saucas citrāts.
Banāni – tajos esošās šķiedrvielas atvieglos zarnām to funkcijas un mazinās aizcietējumu rašanos. Banāni darbojas arī kā probiotiķi, stimulējot labvēlīgo baktēriju augšanu zarnās. To sastāvā esošais kālijs līdzsvaros uzņemto sāls daudzumu. Tiek uzskatīts, ka tie veicina kuņģa čūlas un gļotādas erozijas ātrāku sadzīšanu.
Āboli – satur pektīnu - šķiedrvielu veidu, kas darbojas kā probiotiķis - baros labās baktērijas zarnu traktā.
Mandarīni – uzlabos vielmaiņas procesus.
Fermentēti produkti - palīdzēs atjaunot baktēriju līdzsvaru zarnu traktā, uzlabos gremošanas procesus.
Skābēti un raudzēti produkti - lielisks enzīmu avots, kas nepieciešams, lai sagremotu, absorbētu un izmantotu ar ēdienu uzņemtās uzturvielas.
Skābēti kāposti – satur daudz labo baktēriju, kas īpaši labvēlīgi ietekmē veselību. Tie ir arī bagātīgs šķiedrvielu avots.
Skābēti gurķi – probiotisko baktēriju avots, uzlabo gremošanas trakta veselību.
Jogurts – probiotiķis, satur pienskābes un bifidobaktērijas.
Kefīrs – satur pienskābi, kas novērš pūšanas procesus, kā arī ir labvēlīga vide probiotisko baktēriju augšanai.
Biezpiens un siers – viegli asimilējas, vērtīgs kalcija, olbaltuma un B2 avots.
Linsēklu eļļa – unikāls omega 3 un omega 6 avots, kas ir ievērojami augstāks nekā citām eļļām. Ļoti vērtīgi ir to dzert katru rītu pa vienai ēdamkarotei tukšā dūšā – tā rezultātā normalizēsies aknu funkcijas, samazināsies toksisko vielu uzsūkšanās organismā. Linsēklas var izmantot arī, ja ir saindēšanās ar pārtikas produktiem.
Jārūpējas par pietiekamu C, B1, B2, PP, B12 vitamīnu daudzumu. Piemēram, ja trūkst B12 vitamīna, tad kuņģī neveidojas “labās baktērijas”, tādēļ kuņģī netiek nodrošināta optimālas mikrofloras veidošanās.
- Garšaugi un tējas kuņģa un zarnu trakta veselībai
Ķimenes – pievienojot ēdienam, tās palīdzēs mazināt vēdera uzpūšanos, samazinās rūgšanas procesus zarnās, nomierinās spazmas, novērsīs gāzu uzkrāšanos, atraugas, pārēšanās sajūtu. Ķimeņu tēja – palīdzēs mazināt smaguma sajūtu, kad ieēsts par daudz un ēdiens bijis par smagu un treknu.
Ķiploks – uzlabos tauku šķelšanu un izvadīšanu no organisma.
Ingvers – novērsīs gāzu uzkrāšanos un spazmas vēdera dobumā, mazinās nelabumu, paātrinās vielmaiņu, veicinās sāta sajūtu. Palīdz pret jūras slimību. Ingvera tēja – novērsīs sliktu dūšu, atslābinās kuņģa muskuļus, mazinās gāzu veidošanos un vēdera pūšanos, kā arī stimulēs un paātrinās vielmaiņas procesus.
Kanēlis – noregulēs insulīna līmeni asinīs, paātrinās vielmaiņas procesus.
Rozmarīns un kardamons – palīdzēs novērst vēdera uzpūšanos.
Piparmētru tēja – novērsīs gāzu uzkrāšanos, samazinās kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus.
Kumelīšu tēja – mazinās vēdera uzpūšanos un spazmas, uzlabos gremošanas sistēmas darbību, veicinās žults izdalīšanos.
Dvīnis māca uztvert dzīvi viegli un lieki nesarežģīt. Ne vienmēr visā vajag iedziļināties un meklēt kādu apslēptu un dziļu jēgu. Mums tiešām ir grūti pieņemt, ka dzīves jēga var būt vienkārši dzīvot, pieņemot katru jaunu dienu ar bērna skaidrību un
brīnīšanās spēju.
Tā vien gribas apsēsties jūras krastā, sajust spirdzinošo vēju, kas sajauc matus un izpūš visas smagās domas par dzīves nopietnību... Kad cilvēks to iemācīsies, tad arī veselība sakārtosies.
Autore: Vineta Riekstiņa
Avoti: “Lielā Mēness enciklopēdija”, - Rīga, “Vieada”: 2007.
R.Dālke “Slimība kā simbols”, - Rīga, SIA “Madris”
J.A. Plaudis, E. Ozola “Latvijas augi sadzīvē”, - Rīga, “Jumava”