Inguna Balgalve

Dzīvē ir brīži un cilvēki,  uz kuriem Dievam ir savi plāni, kas sniedzas daudz augstāk par cilvēku plāniem...

Pieaugušais bērns.

Kas ir mīlestība un kas ir laime?

Kad biju maza, man teica – izaugsi sapratīsi. Tagad, kad esmu izaugusi, man saka – ja iemācīsies uz dzīvi raudzīties ar bērna acīm, un par redzēto priecāties kā bērns, tad tu sapratīsi, kas ir mīlestība un kas - laime.

Nu esmu pieaugusi, vai esmu atradusi atbildes uz šiem jautājumiem? Jā! Atbildes nav grāmatās, nedz arī cilvēku padomos. Tas viss tikai palīdz izdarīt izvēli, kurp doties tālāk, lai atrastu to, ko meklē. Atbildes ir pašā dzīvē un cilvēkā. Jo vairāk izprotam sevi, jo vairāk likumsakarības redzam dzīvē.

Skolotājs man reiz jautāja: vai tu tici Dievam? Es atbildēju – jā. Tad turpināja jautāt: vai esi pieredzējusi, ka Dievs tev palīdzēja grūtā brīdī? Es atbildēju – jā. Vai esi redzējusi Dievu? Atbildēju – nē. Bet kā tu vari zināt, ka tas bija Dievs? Iestājās klusums. Tad Skolotājs turpināja – to nevar zināt, to var sajust tikai ar sirdi. Dievs ir visur, viņš visu redz un visu dzird, viņš gādā, lai mēs saņemam to, ko lūdzam, pat ja tas sagādās mums ne tikai prieku, bet arī ciešanas. Dieva rokas ir cilvēki tev līdzās. Tev līdzās esošie cilvēki ir Dieva mīlestība, jo kopā ar viņiem tu audz, mācies, piepildi savus sapņus, iepazīsti mīlestību un atrod laimi.

Es toreiz vairs neko neteicu un arī nejautāju. Man viss likās tik pareizi un reizē netaisnīgi - kāpēc ciešanas. Tagad - pēc vairākiem gadu desmitiem, saprotu, ka šajā sarunā ar Skolotāju bija pateikts viss, kas man jāzina, lai saņemtu atbildes uz jautājumu, kas ir mīlestība un kas ir laime.

Mums latviešiem ir skaists un jēgpilns vārds – SIRDSBALSS vai SIRDSAPZIŅA. Ceļu uz laimi var atrast, ieklausoties savas sirds balsī. Tikai nav teikts, ka tas ir viegli. Vai viegli bija iemācīties staigāt, lasīt, rakstīt....Tomēr mums ir mantojumā atstātas zināšanas, kas jau daudzus gadu tūkstošus cilvēkiem ir palīdzējušas atrast meklēto. Šīs zināšanas palīdzēja arī man rast atbildes un daudzajiem kāpēc? Dažas atbildes nav grāmatās, tās sniedz pati dzīve.

Ja gribi izprast sevi un to, kas notiek tavā dzīvē, – nāc un meklē atbildes!