Paziņas, draugi, pāris, ģimene - kāda ir atšķirība?
(Vakaru vadīja: Inguna Balgalve)
Sveiki!
Ir aizritējusi nedēļa un klāt sarunu vakars. Šovakar parunāsim par to, ko nozīmē būt paziņām, draugiem, pārim un ģimenei. Kā jau iepriekšējā sarunu vakarā runājām - attiecības veidojas uz savstarpēja izdevīguma pamata. Ja izdevīgums ir vienpusējs, attiecības beigsies gana ātri.
Atgriežoties pie tā, ka dabā viss ir sabalansēts un līdzsvarā, tad mēģināsim to vispirms izprast ar simbolu palīdzību. Attiecības ir mijiedarbība starp diviem vai vairākiem cilvēkiem, starp kuriem pastāv došanas - ņemšanas princips. Katrs vēlas otram kaut ko no sevis dot un, tai pat laikā, - arī saņemt pretī. Nav būtiski, vai tas notiek materiālajā plānā, sajūtu līmenī vai psiholoģiski - kā atbalsts.
Mēs šo došanas – ņemšanas principu aplūkosim ar Iņ (sievišķās) un Jan (vīrišķās) enerģijas mijiedarbību.
Varam teikt arī, ka Jan simbolizē Kosmosa spēku, no kā mēs saņemam informāciju, bet Iņ simbolizē Zemes spēku, kas ir vajadzīgs, lai ideja pārtaptu par redzamu lietu materiālajā pasaulē.
Kā redzat – ikviens veselums sevī ietver abus šos plūsmas virzienus, tas nozīmē, ka ikvienā cilvēkā ir abi enerģijas veidi – spēja ieelpot un izelpot, kā arī – dot un saņemt. Mēs savā pasaulē viens otru salīdzinām pēc tā, ko redzam, tāpēc sakām, ka vīrieši pārstāv Jan principu, bet sievietes – Iņ principu. Tomēr tas ir kļūdīgs uzskats, jo arī visam, kas ir materiālājā pasaulē, ir ārējā – redzamā puse, un vienlaikus iekšējā – neredzamā puse. Tāpēc vīriešiem redzamās īpašības ir spēks, spēja fiziski strādāt, arī riskēt un demonstrēt savu varēšanu, it īpaši, ja ir skatītāji, kam to demonstrēt, turpretī viņu neredzamā daļa ir vēlme pēc maiguma, uzmanības, mīlestības un rūpēm par viņiem. Savukārt sievietes dēvē par maigām, emocionālām, tādām, kas pārāk daudz rūpējas par citiem, bet sievietē ir apslēpts spēks izturēt dažādus dzīves pārbaudījumus, iznēsāt un dzemdēt bērnus, milzīga pacietība dienu no dienas veikt ikdienas sīkos darbus, kurus pat vairums neredz un nenovērtē, un pie tā visa vēl strādāt algotu darbu. Kā redzam, vīriešiem ir vajadzīgas sievietes, un sievietēm – vīrieši. Tāpēc ezotērika māca, ka partneris ir mūsu iekšējās (citu acīm neredzamās) pasaules atspoguļojums.
Tagad mēģināsim, izmantojot šos simbolus, attēlot, kā izskatās dažādas partnerattiecības.
L: Kas, jūsuprāt, ir draugi? Ar ko viņi atšķiras no paziņām.
K: Draugi ir tie, ar kuriem kopā ir patīkami pavadīt brīvo laiku. Cilvēki, kuri priecājas tevi satikt. Draugiem var izkratīt sirdi, un viņi tev nemācīs, kā dzīvot. Cilvēki, ar kuriem ir kopīgas intereses. Draugi ir tie, kas tevi neizvēlas pēc materiālā statusa vai ieņemamā stāvokļa sabiedrībā.
L: Bet, ja nu tomēr ir tādi draugi, kuri uztur draudzīgas attiecības, jo tu viņiem esi ērts.
K: Tad tie nav draugi, bet tikai paziņas. Ar laiku var nebūt arī paziņas, bet kļūt par svešiniekiem.
L: Vai piekritīsiet, ja teikšu, ka draugi ir tie cilvēki, kurus mēs pielaižam tuvāk sev, saviem sapņiem, idejām. Uzticamies viņiem un zinām, ka viņi nāks mums palīgā grūtā brīdī un mēs arī viņus nepametīsim nelaimē.
L: Ar to, kas ir paziņas un draugi, tā kā būtu tikuši skaidrībā, tagad jautājums: kas tad ir pāris?
K: Tad, kad divi cilvēki nolemj veidot attiecības, atbalstīt viens otru, dalīties ar to, kas viņiem ir, un atteikties no tuvām attiecībām ar citiem. Divi cilvēki dzīvo kopā, rūpējas viens par otru, mīl viens otru.
L: Ar ko tad draugi atšķiras no pāra attiecībām?
K: Ar draugiem mēs tiekamies brīvajā laikā, bet, ja ir pāris, tad cenšas visu darīt kopā. Pāris ir tā kā ģimene, jo viņiem var būt kopīgi nākotnes plāni, atbildība vienam par otru.
L: Vai pāri var pielīdzināt ģimenei?
K: Jā! Nē! Kāpēc gan ne? Mūsdienās daudzi dzīvo kopā un audzina bērnus.
L: Jā, es zinu, ka daudzi tā dara. Tomēr jautājums ir par to, vai pāris ir tas pats, kas ģimene? Kā tas izskatās no enerģijas saderības principa?
K: Grūti pateikt. It kā nekā nepareiza jau tur nav.
L: Agrāk, kad divi cilvēki nolēma veidot ģimeni, pirms tam viņiem bija jāsaderinās. Tas nozīmēja, ka viņi vēl ir brīvi cilvēki, bet domā veidot ģimeni, un tas bija kā ziņa citiem, ka tomēr viņi vairs nav citiem pieejami kā brīvi cilvēki. Saderināšanās laikā bija iespēja vienam otru tuvāk iepazīt un pieņemt galējo lēmumu - vai laulāties, vai arī turpināt meklēt savu vienīgo izredzēto. Tāpēc par pāra attiecībām var uzskatīt attiecības, kurās divi cilvēki vēl domā, vai šis būs īstais partneris visai dzīvei vai nē. Pāra attiecības vēl nav ģimene.
K: Bet laulībā arī visādi mēdz notikt, un tad, lai izšķirtos, nemaz nav tik viegli.
L: Tagad aplūkosim, kā enerģētiski izskatās ģimene, un mēģināsim atbildēt uz šiem jautājumiem.
L: Šādā savienībā dzimušie bērni būs vai nu viena vai otra dzimuma brīvās pusītes, kas pieaugot meklēs savas otrās pusītes un atkal turpināsies savos bērnos. Tā veidojas dzimtas koks. Pāra attiecībās bez laulībām bērns enerģētiski ir saistīts tikai ar vienu brīvo elementu, un tā ir mātes enerģija. Par to, kādas tam ir sekas, un vai labāk ir būt pārim vai ģimenei - atstāšu jūsu pašu ziņā.
L: Par to, ko nozīmē komforta zona attiecībās starp diviem un vairākiem cilvēkiem šodienas pieminētajos attiecību modeļos, runāsim jau nākamajā trešdienā.