Kas mūs gaida nākotnē?
(Vakaru vadīja: Inguna Balgalve)
Bija laiks, kad gaidījām 2000šo gadu un lielas pārmaiņas. Ko tieši, neviens nevarēja pateikt. Kopš tā brīža jau aizritējuši gandrīz 20 gadi. Atkal esam pārmaiņu gaidās. Tik daudz pretrunīgas informācijas, ka nezini, kam ticēt.
Man ir bijusi iespēja šos 20 gadus mācīties tautā dēvētās okultās zinātnes, un vienlaikus vērot, kā, laikam ritot, mainās cilvēki, viņu paradumi un sabiedrība kopumā. Cilvēki nāca un jautāja, kā risināt dažādas dzīves situācijas. No daudziem dzirdēju, ka manis teiktais tā arī ir noticis, kaut sākumā nav gribējuši tam ne piekrist, ne ticēt. Zinu, ka šajā brīdī kāds noteikti padomās, ka es šos cilvēkus ieprogrammēju. Patiesība ir mazliet citāda – es tikai nolasīju to, kas tai brīdī “zvaigznēs bija ierakstīts”, jo patiesībā man nebija ne jausmas, kas šo cilvēku dzīvēs notiek.
Man radās jautājums par to, kā cilvēki simtiem gadu atpakaļ varēja pateikt, ar ko mums nāksies saskarties šodien? Ja ir jautājums, ir arī atbilde. Atbildi es atradu Ptolemaja, Pitagora, Sokrāta, Aristoteļa un citu antīko filozofu darbos par kosmosu, dabu un cilvēku kā tās sastāvdaļu. Šo filozofu mācība ir pamats daudzām mūsdienu modernajām zinātnēm un nozarēm.
Kosmosam un Dabai ir savi noteikti cikli, kas nosaka dzīves ritējuma likumus. Šos likumus nav cilvēka spēkos mainīt. Ne velti saka, ka uz Zemes cilvēks ir vienīgā dzīvā būtne, kas nedzīvo saskaņā ar šiem dabas likumiem. Dažiem varbūt šķiet, ka saskaņā ar dabas likumiem dzīvo tikai mežoņi un aborigēni, bet patiesībā mežoņi ir patērētāju sabiedrība, kura savu egoistisko vēlmju apmierināšanai ir gatava izpostīt un pārdot visu, kam tikai tiek klāt.
Tāpēc, ka esam tik dažādi, arī mūsu intereses un viedokļi ir atšķirīgi – vieniem ir interese par to, kas mūs gaida nākotnē, citiem – tās ir kārtējās muļķības. Savukārt, mēs mēģināsim noskaidrot, ko gaidīt no nākotnes, balstoties uz Saules sistēmas planētu ietekmi uz cilvēka domāšanu.
Jau pagātnē cilvēki zināja, kā Saules sistēmas planētas ietekmē cilvēka ķermeni, sajūtas un domāšanu. Planēta Urāns ietekmē cilvēka intereses domāšanu un to, ko mēs šodien dēvējam par kolektīvo domāšanu. Tam pierādījumi ir aprakstīti zinātniskajos eksperimentos ar dzīvniekiem un arī cilvēkiem, kur, atrodoties šķirti dažādās pasaules vietās un savstarpēji nesazinoties, otrie spēj atkārtot to pašu, ko darīja pirmie.
Planēta Urāns vienu pilnu zodiaka apli veic aptuveni 84 gados. Šajā periodā cilvēkiem ir iespēja izveidot vienu vienotu, sabiedrībā noteiktu kārtības un ētikas modeli. Ciklam beidzoties, esošais modelis sabrūk un tiek veidots jauns, tam laikam atbilstošs, kārtības un likumu modelis.
Iepriekšējais Urāna cikls sākās 1928. gadā un ilga līdz 2011. gadam. Katra cikla pēdējos 7 gados notiek esošās vērtību sistēmas sabrukšana, radot sabiedrībā haosu un nenoteiktības sajūtu. Pagājušā gadsimta sākumā vienotas vērtību sistēmas sabrukums bija no 1920. līdz 1928. gadam. Līdz ar to tās vērtību sistēmas, kurā mēs augām, sabrukums bija no 2003. līdz 2011. gadam. Ar to arī ir izskaidrojams, kāpēc katrs varēja likumus un sabiedrībā pieņemtās ētikas normas tulkot kā pašam patīk. Vieni to piedēvēja jaunā laikmeta iezīmēm, citi visatļautībai un vēl citi - sabiedrības degradēšanās procesiem.
Tātad šis Urāna cikls ilgs no 2011. līdz 2096. gadam. 84 gadu cikls ir sadalīts trīs posmos (3 x 28 gadi), kur, savukārt, katrs no 28 gadu posmiem mazākos 7 gadu posmos (4 x 7 gadi).
Līdz ar to tas izskatās šādi: 4 x 7 x 3 = 84.
Ko tas nozīmē?
28 gadu posmi nosaka cilvēka intereses.
1. posms – cilvēkam interesē viss, kas skar viņu personīgi (viņa paša prioritātes: veselība, darbs, dzīvesvieta, vaļasprieki, cilvēki, ar kuriem viņš ir ieinteresēts veidot attiecības), viss pārējais ir otrajā plānā.
2. posmā cilvēks sāk interesēties par stabilitātes nodrošināšanu, tāpēc grib iekļauties sabiedrībā ar līdzīgu domāšanu un interesēm. Tiek paplašinātas interešu robežas: kopā interesantāk un drošāk. Otrais posms parasti saistās ar stabilitāti un maz pārmaiņām sabiedrības likumu un ētisko normu modelī.
Savukārt 3. posms ir saistīts ar sabiedrības intelektuālo izglītību, tāpēc šajā laika periodā parasti notiek strauja izaugsme visās dzīves jomās. Tiek atkal gaismā celtas senās zināšanas, veikti jauni zinātniskie atklājumi veselības, tautsaimniecības un inženiertehniskajās jomās. Trešā posma pēdējos 7 gados ir situācija, kad jaunais sāk izspiest vecos likumus un sabiedrībā iedibinātās ētikas un morāles normas, tāpēc atkal ir haoss. Un viss sākas no jauna.
Visa (84 gadi) cikla garumā (7 x 12 (7 gadi x 12 zodiaka zīmes)) pastāv vienots princips, ka katrs nākamais posms tiek būvēts uz iepriekš radītās bāzes.
Piedāvāju īsu visa cikla raksturojumu.
Pirmajā posmā (2011. gada marts līdz 2040. gada maijs) notiek jaunu likumu un ētikas normu izveidošana un “noslīpēšana”. Iezīmējas jauni līderi, jauni sabiedrības modeļi, kas arī diktē jaunos likumus un noteikumus. Tāpēc šis periods ir pakļauts pārmaiņām, kas nereti sastopas ar pretestību no to cilvēku puses, kuri ir labi iekārtojušies vecajā modelī un vienkārši nav ieinteresēti kaut ko mainīt. Tas nebūt nenozīmē, ka viss vecais ir jānoraksta kā nederīgs, bet gan, apvienojot ar jaunām iespējām, jāpadara efektīvāks. Tāpat kā dzīvē – jaunībai ir entuziasms, spēks, bet pietrūkst pieredzes, un tāpēc ir ļoti viegli kļūdīties, gados vecākiem cilvēkiem ir dzīves pieredze un viedums, bet nav vairs tā spēka, kas jaunībā. Savienojot dzīves pieredzi un viedumu ar jaunības spēku un entuziasmu, var iegūt lieliskus rezultātus.
2011. gada marts līdz 2019. gada marts.
Kā jau jebkurš jauns sākums, ir saistīts ar jaunām idejām un līdz šim nebijušu modeļu veidošanu. Viss jaunais sākas ar ideju, kura procesā ir jāpilnveido un jānostiprina. Sabiedrība ir aktīva, kaujinieciski noskaņota, kas dažkārt robežojas ar agresiju un visatļautību. Tā kā nav vēl vienotas koncepcijas sabiedrības uzvedības modelim, katrs dzīvo pēc saviem ētikas principiem.
2019. gada marts līdz 2026. gada aprīlis.
Sāks izkristalizēties jaunā sabiedrības modeļa prioritātes, uzvedības ētikas kodekss un mode. Pārmaiņas skars juridisko jomu un tieslietu sistēmu. Cilvēki vairāk domās par to, kā, apvienojoties ar sev līdzīgiem pēc domāšanas veida un statusa, padarīt savu dzīvi komfortablāku. Sāksies sabiedrības noslāņošanās. Prioritātes būs veselība, veselīgs dzīves veids (rūpes par veselību jau no bērnības, lai līdz minimumam samazinātu saslimšanas riskus), drošības sajūta un vides sakopšana. Tāpēc veidosies arvien vairāk Eco ciematu ar ierobežotu piekļuvi svešiniekiem, kur vietējie iedzīvotāji rūpēsies par kopējo komfortu un drošību. Pilsētās samazināsies iedzīvotāju skaits, jo jaunizveidotie ciemati radīs darbavietas uz vietas, lai nav jāmēro lieli attālumi līdz darbam.
2026. gada aprīlis līdz 2033. gada maijs.
Kardinālas reformas piedzīvos izglītības sistēma. Uzsvars tiks likts uz vispusīgi izglītotu cilvēku. Veidosies dažādas interešu grupas, kurās vienlaikus varēs piedalīties dažādu paaudžu cilvēki. Iespējamas pārmaiņas transportlīdzekļu jomā. Tai sabiedrības daļai, kura nevarēs iekļauties kādā no grupām, tiks piedāvātas speciālas apmācību programmas. Šajā laikā daudzi dosies prom no valsts un daudzi, savukārt, atgriezīsies atpakaļ. Iespējams būs jūtams ārvalstnieku pieplūdums. Līdz ar to mainīsies arī darba principi un tiks samazinātas darba stundas, lai cilvēki varētu aktīvāk piedalīties kopīgajos sabiedriskajos procesos.
2033. gada maijs līdz 2040. gada maijs.
Pirmā posma noslēguma cikls ietver sevī pārmaiņas. Aktuāli būs jautājumi par to, kas ir ģimene, bērnu un vecāku savstarpējās attiecības, tradīcijas, senču gudrība. Nodrošinājums vecumdienās. Iespējamas pārmaiņas būvniecības un nekustamā īpašuma jomā, dabas resursu izmantošanā mājsaimniecībā. Nostiprināsies līdz šim sabiedrībā veidotās pieklājības normas. Jauni atklājumi medicīnas un zinātnes sfērās.
Šoreiz runājām par tuvāko nākotni, kuru būs iespējams piedzīvot, un tad jau spriedīsim, vai tā bija vai nē.
Pasaule jau arī agrāk ir piedzīvojusi gan mēra laikus, gan karus, gan dabas kataklizmas. Daļa cilvēku aizgāja bojā, bet daļa turpināja dzīvot un pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Šajā jautājumā dabas likumos nekas nav mainījies. Cilvēks ir tas, kas ar savu rīcību un attieksmi vai nu veicina, vai arī attālina savas sugas beigas.
Nākamajā sarunu vakarā runāsim par to, ko mēs saprotam ar palīdzēšanu citiem. Kad, pēc mūsu domām, darot otram labu, mēs viņam palīdzam un kad graujam viņa dzīvi. Un kādas tam visam būs sekas dzīvē.
*Turpmāk sarunu vakaros būs iespēja piedalīties arī attālināti. Precīzāka informācija sekos jau pavisam drīz.